Artı Ofset

HABER

blog-desc-1

HABER : Kodmark Etiket, Durst Tau RSC-E yatırımı yaptı

Dijitale karar verildiğinde tercihleri Durst’ten yana oldu

2014 yılında Oktay Çoban ve Aytaç Bostancı tarafından İstanbul’da ticari hayatına boş etiket üreticisi ve aynı zamanda ribbon ve termal barkod yazıcı tedarikçisi olarak başlayan Kodmark Etiket, müşteri talepleri doğrultusunda 2020 yılında 6+1 renkli Gallus letterpress ve baskı sonrası makineleri yatırımı yaparak baskılı etiket üretimine de başlamıştı.

Günümüzde Kodmark, sağlık, gıda, otomotiv, kozmetik vb. sektörleri içeren geniş bir müşteri portföyüne sahip bulunuyor.

Artan müşteri taleplerini aksatmadan yerine getirebilmek için 2021 yılında 7+1 renkli Mark Andy flekso baskı makinesine yatırım yapan firma, bu yıl dijital yatırımı yapmaya karar verdiğinde tercihini Durst’tan yana kullandı.

 

Oktay Çoban “Oyunun kurallarını değiştirmeye hazırız”

Kodmark Etiket, teknolojinin gelişimine paralel olarak değişen pazar şartlarına ayak uydurmak, müşterilerine yeni ve katma değeri yüksek ürünler önermek ve sunmaya devam edebilmek için, Durst Tau 330 RSCE’yi seçerek UV inkjet dijital etiket baskısına yatırım yapmaya karar verdi.

Firmanın kurucu ortağı Oktay Çoban yaptıkları yatırımı şu sözlerle özetliyor: “Üretim kapasitemizi ve hızımızı artırmamız gerekiyordu. Uzun araştırma ve değerlendirmelerimiz sonucunda en son teknolojiye, en yüksek üretim hızına, en iyi baskı kalitesine en düşük maliyetle sahip olmak için Durst’u seçtik, artık oyunun kurallarını değiştirmeye hazırız.”

RSC-E UV-InkJet Dijital Baskı Sistemi’nin özellikleri

DURST Tau RSC-E UV-InkJet Dijital Baskı Sistemi 330 mm baskı genişliğinde, 52 m/dk’lık tam hız modunda Turuncu ve Beyaz seçeneği de dâhil olmak üzere 6 renkte çalışıyor. Baskı makinesinin 1200 x 1200 dpi’lik doğal çözünürlüğü, 2 pl’lik en küçük damla boyutu ve yeni geliştirilmiş, yüksek pigmentli Durst Tau RSC mürekkepleri ile birleşerek olağanüstü baskı kalitesi üretiyor.

Otomatik bakım

Sistemde bakım sıklığını düşürmek ve servis maliyetlerini azaltmak için yeni bir otomatik bakım özelliği bulunuyor. Baskı kafalarının otomatik temizliği, daha iyi ve istikrarlı baskı kalitesi için entegre bakım ünitesi tarafından temassız olarak gerçekleştiriyor.

İş Akışı Etiket yazılımı ve Değişken
Veri Baskı yazılımı

Durst RSC-E, müşterilerin rekabetçi etiket pazarı için baskı işlerini hızlı bir şekilde hazırlamalarını sağlamaya yönelik gelişmiş Durst İş Akışı Etiket yazılımı ve Değişken Veri Baskı yazılımı ile donatılmış.

  • Share: