Artı Ofset

HABER

blog-desc-1

HABER : Doğrudan gıdaya baskı için uygun yenilebilir mürekkep

Sun Chemical, doğrudan gıda baskısı ile gıda ve farmasötik özelleştirmeye uygun FSR yenilebilir inkjet mürekkeplerini piyasaya sürdü

Sun Chemical, gıda endüstrisinin özel ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen ve unlu mamuller de dahil olmak üzere doğrudan gıda üzerine baskı için doğrulanan FSR mürekkebinin lansmanı ile yenilebilir mürekkep yelpazesini genişletiyor.

Sun Chemical’ın FSR mürekkep serisi, olağanüstü renk ve keskinlik sunmak için yaratılırken aynı zamanda en yüksek kalite ve güvenlik düzenlemelerine uygun, Ricoh GH2220 dijital baskı kafası gibi orta viskoziteli piezo baskı kafaları kullanılarak doğrudan gıda baskısında kullanıma uygun sentetik renklendiricileri temel alıyor. Bu, mevcut düşük ve yüksek viskoziteli FSE ve FSS hatlarını tamamlayan bir dizi dijital yenilebilir mürekkebi tamamlayarak, eksiksiz bir dijital baskı kafası teknolojileri yelpazesiyle gıda dekorasyonunu mümkün kılıyor.

Sun Chemical gıda ve ilaç endüstrilerini hedefleyen yazıcı üreticileriyle iş birliği yapıyor

 

FSR mürekkep yelpazesi, FDA ve AB mevzuatına uygun ve gıda üretimi için doğru koşullarda kullanıldığında gıda baskısına uygun, özenle seçilmiş sentetik gıda boyaları kullanılarak geliştirilmiş. Teknoloji ayrıca hap ve kapsüllere baskı gibi farmasötik ve nutrasötik pazarlar için de uygun. Sun Chemical, özellikle gıda ve ilaç endüstrilerini hedefleyen yazıcı üreticileriyle iş birliği yapıyor ve piyasaya tam kapasite ve yenilikçi bir gıda baskı teknolojisi sağlama ihtiyacını vurguluyor.

Lansman, küçük fırınlardan endüstriyel üretime kadar, lider markalar için markaları ürünlere benzersiz değer ve görsel çekicilik katma fırsatı sunan mevcut gıda özelleştirme trendini destekliyor.

Sun Chemical, Gıda ve İlaç Mürekkepleri Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Sergio Molto şunları söylüyor: “Gıda ürününün, özellikle de unlu mamullerin özelleştirilmesine yönelik en son eğilimle kişiselleştirilmiş ambalaj pazarında önemli bir büyüme görüyoruz. Bu gelişme, hem markalar hem de tüketiciler için bu sektöre önemli değer katmak için ileriye doğru atılmış açık bir adım. Sun Chemical, DIC Corporation ile birlikte, gıda ve beslenme endüstrisi için inovasyon yoluyla renk katacak çözümler geliştirmeye devam eden bir bağlılığa sahip. Ürün güvenliği ve baskı kalitesi, tüketicinin korunmasını ve ambalaj üreticisi ve marka itibarının korunmasını sağlamak için bu ürünlerin geliştirilmesinde kritik hedeflerdi. Ürün yelpazesi, müşteriler için yüksek kaliteli ve güvenli bir çözüm sunmak için derinlemesine gıda anlayışını dijital baskı pazarına ilişkin derin bilgiyle birleştiriyor. Sun Chemical, bu alanda pazara yeni mürekkepler ve çözümler getirmek için yenilik yapmaya ve ortaklarla birlikte çalışmaya devam ediyor.”

  • Share: