Artı Ofset

HABER

blog-desc-1

HABER : HP Indigo dijital baskı ile sürdürülebilir ambalaj üretimi için Sun Chemical, yeni solventsiz laminasyon çözümünü duyurdu

Sun Chemical, HP’nin Indigo dijital baskı makinesi ve Sun Chemical’ın yeni solventsiz laminasyon çözümü SunLam ile üretilen sürdürülebilir esnek ambalajı piyasaya sürmek için HP ile iş birliği yaptı.

Sun Chemical’a göre hızlı sertleşen, ultra düşük monomer ve solvent içermeyen özellikleri sayesinde SunLam, markaların sürdürülebilirliklerini geliştirmelerine ve döngüsel ekonomiyi genişletmelerine yardımcı olabilir.

Sun Chemical ve HP, iş ortaklığının bir parçası olarak, monomalzeme polietilen (PE) ve polipropilen (PP) baskı altı materyaller kullanılarak HP’nin Indigo 25K dijital baskı makinesinde basılmış ve Sun Chemical’ın SunLam çözümüyle lamine edilmiş dik duran poşetler geliştirdiler. Tamamen PP poşet, %96 geri dönüştürülebilirlik oranı için başarıyla test edildikten sonra Almanya Cyclos-HTP Enstitüsü tarafından onaylandı.

PE ve PP lamine yapılar, Nordmeccanica Super Simplex E-800 solventsiz laminatörde laminasyonlu standart mono malzemeler üzerinde SunLam Adhesives ZA-1000+ZB-301 kullanılarak HP Indigo ile üretildi.

Sun Chemical Küresel Laminasyon Yapıştırıcıları ve Soğuk Mühürler Ürün Direktörü Pierangelo Brambilla şunları söylüyor: “Sun Chemical ile HP Indigo arasındaki yakın iş birliği, esnek ambalaj için pazara ulaşacak daha hızlı rotalar geliştirilmesine yardımcı oluyor. HP Indigo dijital baskıyı, ambalajın genel kalitesinden ödün vermeden Sun Chemical’ın ultra düşük monomer yapıştırıcısının hızlı sertleşme özellikleriyle birleştirerek, matbaacıların ve markaların en katı gıda güvenliği yönetmeliklerini karşılamalarını sağlayan yeni bir çözüm artık mevcut.

Bunlar, doğru laminasyon yapıştırıcı ve lak seçiminin, dijital olarak basılmış poşetlerin pazara hızlı bir şekilde sunulan değer teklifinin nasıl daha sürdürülebilir ambalaj  ve tüketici seçimi sağladığını göstermek için tek malzemeli PE ve tek malzemeli PP’nin nasıl kullanıldığına dair sadece iki harika örnek.”

HP Indigo WW Sarf Malzemeleri İş Direktörü Itai Shifriss şunları söylüyor: “HP Indigo, HP Indigo müşterilerine yenilikçi çözümler sunmak için uzun yıllardır Sun Chemical ile iş birliği yapıyor. Bugün, sürdürülebilir ambalaj çözümlerine yönelik talep, dönüştürücüleri, talep üzerine üretimle baskının etkisini azaltırken kalıpları ve silindirleri ortadan kaldırabilen dijital baskıya yönlendiriyor.

HP Indigo müşterilerine uçtan uca çözümler sunmak için birlikte çalışarak, ambalaj üreticilerinin ve markaların dijital baskı yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.”

  • Share: